POSLEDNÍ FOTBALEK V ROCE 2018

 
   K POSLEDNÍMU FOTBALKU V ROCE  2018 SE SEŠLI HRÁČI DOROSTU A MUŽŮ V  SOBOTU29.12.2018 ABY SE TRDIČNĚ ROZLOČILI  S FOTBALOVOU SEZONOU 2018
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
   
        žatecký a lounský deník 10.12.2018

Pro fotbalový Krásný Dvůr zůstává prioritou

záchrana. Bojuje o udržení v soutěži

Krásný Dvůr /ROZHOVOR/ - Nováček I. B třídy měl špatný začátek,poté se,ale neuvěřitelně zvedl. Přezimuje na pátém místě.
Kdekdo je před začátkem soutěže pasoval na jasného sestupujícího, krásnodvorský nováček ale všem pátým místem vytřel zrak! Vedoucí fotbalového týmu Miroslav Zaržický si mohl mnout ruce spokojeností, byť samotný začátek soutěže Krásnému Dvoru nevyšel podle predstav.

Jak hodnotíte podzim z pohledu vašeho týmu?
Vyšel nám nad očekávání dobře. Jako nováček jsme měli vstup do soutěže docela náročný, hráli jsme totiž dvakrát venku. Soupeře jsme ale dobře znali z okresního přeboru. Proti Lenešicím se nám nedařilo uhlídat Patrika Zomera, i když js me hráče upozorňovali na jeho kvality. Kupili jsme chyby a navíc jsme nedávali šance, domů jsme si proto na úvod odvezli debakl 0:6. Druhé utkání v Blažimi už bylo lepší, dokonce jsme se ujali vedení, ale po zbytečných chybách jsme i toto utkání prohráli. Po dvou porážkách byly slyšet ohlasy některých fanoušků i ostatních týmů, které říkaly, že v B třídě nemáme co dělat. Do dalších kol jsme trošku přeskupili sestavu a hned v dalším utkání se Strupčicemi byla vidět zlepšená hra, o výhru jsme ale přišli vinou penalty z druhé minuty nastavení. Opravdový zlom přišel v zápase v Tuchořicích, kam jsme jeli alespoň pro remízu, ale nakonec jsme po výborném výkonu celého týmu vyhráli. Přišla šňůra vítězných zápasů, některým soupeřům jsme dali doma i venku pětibrankový příděl. Rázem přišel posun až na čtvrté místo. Najednou se o našem týmu začalo hovořit jako o překvapení soutěže. Zvýšila se také návštěvnost na domácích utkáních, na zápas s Novým Sedlem, který patřil mezi ty nejhezčí, přišlo dokonce 200 diváků.


Čekali jste, že budete tak vysoko?
Celkové páté místo je pro nás samotné překvapením. Jsme rádi, že mužstvo nesložilo zbraně po dvou úvodních duelech a zabojovalo. Ještě před skončením loňského okresního přeboru jsme si sedli, vedení a hráči. Probrali jsme situaci a možnost postupu do B třídy. Shodli jsme se v otázkách posílení kádru a lepší tréninkové docházky. Ujistili jsme hráče, že ze strany vedení budou mít plnou podporu při doplňování hráčské základny i podporu materiální. I přes počáteční neúspěchy jsme stále věřili, že se situace zlepší a začnou přicházet výsledky. Samotní hráči se hecovali v lepší časy. Vše se obrátilo, a nebýt špatného proměňování pokutových kopů, mohlo být naše postavení lepší. I tak jsme s pátým místem velice spokojeni.

A co vás naopak trápilo?
Mezi naše největší neduhy patří zbrklá rozehra a zbytečné odkopy míčů těch méně zkušených hráčů. Několikrát je potřeba rozehrávku neuspěchat, vyčkat na vhodný moment k přečíslení soupeře. To ještě nevyzrálí hráči nedokáží odhadnout. I na to se v zimní přípravě zaměříme.


Jak se soutěž na jaře může vyvíjet?
Z hlediska kvality se tabulka brzy rozdělila na dvě části. Ukázalo se, které týmy budou hrát o přední umístění, o horní polovinu tabulky, aby se při reorganizaci zachránily. Tím nechci říct, že by se žádný z celků dolní části tabulky nemohl propracovat nahoru; v zimní přestávce se můžou v mnoha týmech uskutečnit hráčské rošády, nebo odejde forma z podzimu někomu ze shora. Jarní zápasy podle mě budou zajímavější než ty podzimní.


Máte už představu o zimní přípravě?
Ano. Mužstvo se sejde 19. ledna a po vážení, která je nejméně oblíbenou disciplínou, začne příprava. Od 23. ledna máme naplánované třídenní soustředění v Krkonoších a od února se zúčastníme tradičního zimního turnaje v Kadani za účasti osmi týmů. Mezi tyto zápasy budou ještě vloženy duely s týmy z vyšších soutěží. Věříme, že do zahájení jarních bojů bude mužstvo dobře připraveno.

Sýbek dává góly hlavně placírkou.
Jakub Sýbek je kanonýr, jak se sluší a patří. Na podzim táhl Krásný Dvůr svými góly tabulkou vzhůru, celkem se trefil dvacetkrát a společně s lenešickým Patrikem Zonerem je nejlepším střelcem „C“ skupiny I. B třídy. „Góly dávám většinou placírkou, protože nártem střílet neumím. Vždy to tak nějak vyplynulo ze hry. Ale je paradox, že jsem byl celý život střední záložník, jakmile jsem šel do útoku, tak to tam začalo padat, jsem za to rád,“ usmívá se mladíček, který své štěstí zkoušel i v mládežnických týmech Bohemians 1905. „Proč jsme překvapili? Měli jsme dobrou defenzivu, ale je to práce celého mančaftu. Jednou z největších opor je Milan Hrbik. Bude ale těžké v tom na jaře pokračovat, protože jaro vždy bývá těžší. V zimní přípravě zkusíme něco naběhat a ještě víc stmelit kolektiv,“ slibuje Sýbek.
<font face="Open Sans, " ,="" tahoma,="" helvetica,="" arial,="" color:="" rgb(25,="" 25,="" 25),="" font-size:="" 18px,="" font-style:="" normal,="" font-variant-ligatures:="" font-variant-caps:="" letter-spacing:="" orphans:="" 2,="" text-align:="" left,="" text-indent:="" 0px,="" text-transform:="" none,="" white-space:="" widows:="" word-spacing:="" -webkit-text-stroke-width:="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255),="" text-decoration-style:="" initial,="" text-decoration-color:="" initial"="">Ondřej Holl


 

Krásný Dvůr prožil dobrou sezonu. Jaká bude další?

Krásný Dvůr - Ostrá premiéra v Lenešicích, pak zápas 2.kola vBlažimi. Krásný Dvůr, nováčka „C“ skupiny I. B třídy čeká náročný start do soutěže, v níž je považován za outsidera.
Mužstvo trenéra Kunce a jeho pomocníků Polana a Zaržického si na jaře zajistilo v okresním přeboru třetí příčku, ze které se dostalo do vyšší soutěže. „Přejeme si, aby se v krajské soutěži do našeho krásného areálu začali vracet diváci a fanoušci, kteří mají rádi kopanou,“ říká za všechny v Krásném Dvoře Miroslav Zaržický, jeden z koučů a zároveň také vedoucí,sekretář a správce pěkného areálu.Fotbalový klub ale nedisponuje pouze mužstvem dospělých, pochlubit se může úspěšnou mládeží. „Minulou sezonu jsme měli v soutěžích 4 mládežnické týmy. Až na dorost se všechny umístily na medailových pozicích,“ těší sekretáře klubu Zaržického.Mladší přípravka o body nehrála, pod vedením trenéra Jindřicha Zedníka zvyšovala své kvality. „Mám radost, jak rychle děti chápou fotbalovou abecedu, jak si čím dál více rozumí s míčem,“ pozoroval Zaržický velký progres.
Starší přípravka zažila časté změny trenérů, i přesto dokázala skončit za Kryry a Žatcem na skvělé třetí příčce. „Tým na závěrečném turnaji porazil suverénní Kryry,“ vypichuje Zaržický velký úspěch.Mladší žáci pod vedením trenéra Čížkovského vyhráli sdružený okresní přebor, ve kterém měli za soupeře i družstva z Chomutovska. „V závěru to byla bitva, vyhrát titul dalo hodně práce,“ oceňuje Zaržický. Mrzí ho však, že na rozhodující utkání přijel plný autobus příznivců Klášterce, domácí borce ale povzbuzovali jen tři věrní fandové.Špatně si nevedli ani starší žáci, svěřenci trenéra Šopfa. Po podzimu se trener Šopf poroučel, tým převzal trener Čižkovský. Výsledkem bylo druhé místo v okresním přeboru Lounska. „To je samozřejmě úspěch,“ pokyvuje Zaržický spokojeně hlavou.Družstvo dorostu bylo sloučené s týmem Kryr, v I. A třídě skončilo osmé. „Sloučení nepřineslo kýžené ovoce, od nové sezony budeme samostatní,“ referuje sekretář Miroslav Zaržický.

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.